Materac So Close Gryka

295.00 zł

Materac z gryką z linii Prestige może być stosowany zarówno przez osoby zdrowe, jak i ze skłonnościami do alergii, ponieważ zawarta w łusce gryki tkanina wykazuje działanie przeciwroztoczowe i bakteriostatyczne, lecz nie przenika przez skórę człowieka; zapobiega rozwojowi roztoczy i bakterii, które mogą dostać się do materaca lub innych wyrobów. Naturalna łuska gryczana działa również zewnętrznie na skórę i tkankę podskórną, powodując delikatny mikromasaż, który pobudza zakończenia nerwowe, powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych i przyspiesza krążenie krwi oraz chłonki; prowadzi to do miejscowego przekrwienia (rozgrzania ciała),zmniejszenia obrzęków, a także podwyższenia progu bólu. Obserwuje się również działanie psychoterapeutyczne masażu, ma on wpływ na obniżenie lęku i niższy poziom nastrojów depresyjnych, zmniejszenie uczucia napięcia i zmęczenia oraz co się szczególnie podkreśla – przynosi uczucie relaksacji.

Materac jest doskonały również w profilaktyce i zapobieganiu wadom postawy, zapobiega przeciążeniom kręgosłupa podczas snu.


Wypełnienie:
* trójwarstwowy pokrowiec, bawełna i poliester
* wkład z naturalnej łuski gryczanej
* pianka poliuretanowa
* mata kokosowa


Właściwości pokrowca:

W celu zwiększenia działania ograniczającego ekspozycję na alergeny roztoczy kurzu domowego, materac Lateksowo / piankowy został wyposażony w pokrowiec z protektorem ochronnym SANITIZED, który chroni materac przed roztoczami kurzu domowego i ogranicza możliwość powstawania pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez bakterie i grzyby. Umożliwia długotrwałe zachowanie świeżości pokrowca.


Materac GRYKO-LUX szczególnie jest wskazany do stosowania w:
• profilaktyce i zapobieganiu wadom postawy,
• zapobieganiu przeciążeniom kręgosłupa, związanych z wymuszoną pozycją ciała podczas spania,
• wspomagająco w przeciwdziałaniu zaburzeń snu,
• profilaktyce i wspomagającym leczeniu dzieci z alergią na roztocza kurzu domowego (jako jeden z elementów wielokierunkowego działania zmierzającego do ograniczenia ekspozycji na alergeny, a w szczególności w profilaktyce chorób alergicznych, a także w prewencji osób dotkniętych nadmierną reakcją na alergeny wziewne i kontaktowe)
• dysfunkcjach narządu ruchu w chorobach układu nerwowo-mięśniowego u dzieci (np. mózgowe porażenie dziecięce, nagminne porażenie dziecięce, porodowe uszkodzenie splotu ramiennego).


Wymiary:
160 x 70 x 11,5 cm
Produkt na zamówienie. Czas realizacji 3 - 5 tygodni.